• 50 lat po maturze ...

     • Mimo upływu czasu... zmian nazwy szkoły...

      miejsce w którym się mieścimy i społeczność, którą tworzymy, wciąż jest miło i ciepło wspominane

      Dowodem tego jest spotkanie absolwentów, lat po maturze Technikum Mechanizacji Rolnictwa im. Mikołaja Kopernika oraz uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej w dniu 17.05.2023 r. Wśród absolwentów można było spotkać emerytowanych już nauczycieli Naszej szkoły, jak i znanych Nam przedstawicieli miasta.

      Dziękujemy za pamięć i wsparcie z Waszej Strony

      Do zobaczenia drodzy Absolwenci, zawsze jesteście mile widziani

     • POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2022/2023

     • Dzisiaj pożegnaliśmy absolwentów Technikum nr 3 w CKZiU w Kwidzynie. W  uroczystym apelu oprócz społeczności szkolnej i rodziców udział wzięli Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik, zastępca Burmistrza Piotr Widz oraz przedstawiciele pracodawców – Piotr Klimek dyrektor ds. technicznych MM Group oraz Katarzyna Górska specjalista HR Lacroix Kwidzyn.

      Podczas uroczystości Jakub Kaleta ( technik elektryk ) jako najlepszy absolwent roku szkolnego 2022/2023  odebrał stypendium Starosty Kwidzyńskiego ufundowane przez MM Group w wysokości 3000 zł oraz nagrodę w postaci płatnego stażu i 500 zł ufundowane przez Lacroix Kwidzyn.

      Michał Falkiewicz natomiast otrzymał nagrodę w postaci płatnego stażu i 1000 zł ufundowane przez Lacroix Kwidzyn dla najlepszego elektronika wśród absolwentów roku szkolnego 2022/2023  a Filip Słowiński nagrodę w postaci płatnego stażu i 500 zł ufundowane przez Lacroix dla drugiego najlepszego elektronika.

      Wszyscy absolwenci odebrali z rąk wychowawców i dyrektora szkoły Dariusza Wichowskiego świadectwa ukończenia szkoły oraz wysłuchali wielu ważnych i ciepłych słów zarówno od zaproszonych gości jak i żegnających ich młodszych kolegów. List gratulacyjne odebrali również rodzice Jakuba Kalety, Miłosz Litwina i Wiktora Szulca czyli trrzech najlepszych uczniów w roczniku.  Odbyło się także rozdanie nagród za sport, kriodawstwo i pracę w Samorządzie Uczniowskim

      Teraz przed nimi egzamin maturalny.

      Wszyscy trzymamy za nich kciuki i życzymy „połamania piór”!!!

       

      pełna fotorelacja:https://drive.google.com/drive/folders/1nsnd1mR-nU4CbfCn5BROLYQz2UlE_TF7

     • VI Powiatowy Konkursu Wiedzy Technicznej rozstrzygnięty !
     • W dniu 04 kwietnia 2023r. w CKZiU odbyła się już VI edycja Konkursu Wiedzy Technicznej dla szkół powiatu kwidzyńskiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań z logicznego myślenia, wskazaniu poprawnych odpowiedzi na pytania testowe oraz na wykonaniu zadania praktycznego w czterech kategoriach.

      Laureatami konkursu zostali:

      •    kategoria elektroniczna

      I Miejsce – Karol Dryjer, CKZiU w Kwidzynie

      II Miejsce – Miłosz Litwin, CKZiU w Kwidzynie

      III Miejsce – Piotr Wasilczuk, CKZiU w Kwidzynie

      wyróżnienie – Filip Słowiński, CKZiU w Kwidzynie

      •    kategoria informatyczna

      I Miejsce – Adam Biskupski, ZS nr 1 w Kwidzynie

      II Miejsce – Jakub Jabłoński, ZS nr 1 w Kwidzynie

      III Miejsce – Klaudia Cendrowska, ZS nr 1 w Kwidzynie

      wyróżnienie – Michał Strzelecki, ZS nr 1 w Kwidzynie

      •    kategoria mechaniczna

      I Miejsce – Damian Janczuk, ZS w Prabutach

      II Miejsce – Dawid Zubel, CKZiU w Kwidzynie

      III Miejsce – Jędrzej Kulczyk, CKZiU w Kwidzynie

      wyróżnienie – Łukasz Chojnacki, ZS w Prabutach

      •    kategoria papiernicza

      I Miejsce – Michał Wasiniak, ZS nr 2 w Kwidzynie

      II Miejsce – Jakub Polaczek, ZS nr 2 w Kwidzynie

      III Miejsce – Dawid Kotowski, ZS nr 2 w Kwidzynie.

       

      Tego samego dnia odbyło się także uroczyste wręczenie nagród w konkursie o Tytuł Najlepszego Technika Wśród Ósmoklasistów powiatu kwidzyńskiego.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce – Nikodem Mański – SPOMS  w Kwidzynie,

      II miejsce – Karol Szulc – SP NR 6 w Kwidzynie,

      III miejsce – Mateusz Dubieniecki – SP NR 6 w Kwidzynie,

      wyróżnienie – Daria Bylczyńska – SP NR 6 w Kwidzynie,

      wyróżnienie – Robert Jaszewski – SP NR 2 w Kwidzynie.

       

      Gratulujemy wszystkim laureatom!

      Fundatorami nagród w obu konkursach o łącznej wartości 20 000 złotych były firmy na stałe współpracujące z naszą szkołą czyli MM Group, Lacroix , Jabil Kwidzyn i KBR Kwidzyn.

     • EuroSkills Gdańsk 2023

     • Ruszyła rejestracja widzów na EuroSkills Gdańsk 2023!

      Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów już od 5 września będą odbywać się w Gdańsku w AmberExpo Gdańsk oraz na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk. Tego typu wydarzenie organizowane  jest w Polsce po raz pierwszy. Warto być z nami i kibicować młodym zawodnikom.

      Ponad 600 zawodników z 32 krajów będzie uczestniczyć w 43 różnych konkurencjach. Wśród nich będą między innymi floryści, kucharze, mechanicy samochodowi, spawacze czy informatycy. Będą oni rywalizować o szansę zostania najlepszym w Europie młodym profesjonalistą w wybranej przez siebie umiejętności.

      EuroSkills Gdańsk 2023 to nie tylko konkurs umiejętności! Dla widzów przygotowaliśmy wiele niespodzianek, poza śledzeniem zmagań konkursowych, czekać na Was będą strefy „Try a skill", panele dyskusyjne, targi szkół i koncerty. Wydarzenie rozpocznie widowiskowa ceremonia otwarcia na stadionie, podczas której odbędzie się parada narodowych drużyn, a 9 września zapraszamy do wzięcia udziału w ceremonii wręczenia medali.

      Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu, żeby kibicować naszej Drużynie. Liczymy, że dołączycie do nas we wrześniu!

       

      Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

       

     • UCZNIOWIE CKZIU NA OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTWACH W BADMINTONA

     • UWAGA !!!

      Z ogromną radością informujemy,

      że drużyna chłopców Naszej Szkoły w składzie:

      Maciej Głowiński

      Karol Radzikowski

      Jakub Głuszkiewicz

      zajęła IX-X miejsce

      w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w badmintona.

      Jesteśmy w gronie dziesięciu najlepszych szkół w całej Polsce.

      Mistrzostwa odbyły się 23-25 marca 2023r. w Białymstoku.

      Jesteśmy dumni

      z naszych chłopaków !!! 

     • Szkoły zawodowe na Pomorzu przyciągają coraz więcej uczniów. Dziś dobry zawód jest w cenie.

     • Dla ósmoklasistów zbliża się czas wyboru szkoły ponadpodstawowej.  W związku z tym przypominamy link do artykułu jaki ukazał się na stronie Portalu Samorządu Województwa Pomorskiego Pomorskie.pl w którym opisywana jest nasza szkoła i to dlaczego warto wybrać szkołę zawodową. Zachęcamy do lektury!

      https://pomorskie.eu/szkoly-zawodowe-na-pomorzu-przyciagaja-coraz-wiecej-uczniow-dzis-dobry-zawod-jest-w-cenie/

       

     • 14 MARCA ŚWIĘTO LICZBY π - 3,14

     • Uczniowie klasy 2 Tb przygotowali mały informator o znanej nam liczbie Pi. 

      Ciekawostki, wzory i humor połaczyli w jedną całość.

      Projekt wykonali :

      - КИРИЛЛ  КАЩИН; MARCEL KONICKI, IGOR KOWALCZYK, AMELIA STAWSKA - 

      pod kierunkiem Pani Małgorzaty Radzikowskiej.

      Dziękujemy serdecznie i czekamy na kolejne pomysły. 


     • TARGI EDU OFFSHORE WIND

     • Nasza Szkoła wzięła udział w I Edukacyjnych Targach Kariery EDU offshore WIND  które odbywają się 14-15 marca 2023 r. w hali AmberExpo w Gdańsku. To pierwsze na taką skalę wydarzenie poświęcone morskiej energetyce wiatrowej w Polsce.W czwartek, 14 marca, Nasi Uczniowie klas drugich i trzecich, z kierunków Technik Elektryk oraz Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, mogli nie tylko spotkać się z przedstawicielami firm budujących farmy wiatrowe na Bałtyku, ale także zobaczyć z bliska elementy instalacji elektrowni wiatrowych i całego zaplecza technicznego. Targi były również wyjątkową okazją na zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych jak i ofertami pracy. W czwartek, 14 marca, Nasi Uczniowie klas drugich i trzecich, z kierunków Technik Elektryk oraz Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, mogli nie tylko spotkać się z przedstawicielami firm budujących farmy wiatrowe na Bałtyku, ale także zobaczyć z bliska elementy instalacji elektrowni wiatrowych i całego zaplecza technicznego. Targi były również wyjątkową okazją na zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych jak i ofertami pracy.

     • SZKOLENIE DLA UCZNIÓW  KLASY PATRONACKIEJ UFUNDOWANE PRZEZ FIRMĘ JABIL W KWIDZYNIE

     • Firma Jabil Kwidzyn, w ramach współpracy🤝💪 z Naszą Szkołą ufundowała szkolenie ze sterowników PLC, dla klasy IV Technik Mechatronik.

      W ramach certyfikowanego dwudniowego szkolenia, uczniowie z klasy patronackiej (w dwóch grupach) zgłębiali tematy sterowania zautomatyzowanym procesem produkcji, jaki i również poznali zagadnienia pozwalające na rozwiązanie dowolnego problemu z zakresu sterowania przy pomocy sterownika Siemens SIMATIC S7.

      Jeszcze raz🥰🥰🥰 Bardzo Bardzo DZIĘKUJEMY 🥰🥰🥰Firmie Jabil Kwidzyn za ufundowanie tak wartościowego i kosztownego szkolenia, które pozwoli Naszym przyszłym absolwentom stać się konkurencyjnymi na rynku pracy📈😀